Великі виробничі площі повинні відповідати нормам і стандартам безпеки. Сучасні вентиляційні системи здатні забезпечити комфорт перебування на території виробництва та повноцінні-комфортні умови праці. Потужні технологічні версії пристороїв для вентиляції і кондиціонування запобігають ймовірності інтоксикації шкідливими газами і речовинами.

Варіації і якісні характеристики

Циркуляція в системі необхідна для подачі свіжого повітря і усунення зайвої вологи, шкідливих часток, запахів, забрудненої суспензії. Спеціалізоване обладнання дозволяє оптимізувати роботу співробітників в виробничих приміщеннях, забезпечити правильні умови зберігання готової продукції, матеріалів, сировини на складах.

Промислова вентиляція і кондиціювання повинні відповідати підвищеним вимогам, з огляду на інтенсивність режимів безперервного функціонування.

Розрізняють декілька основних способів повітрообміну:

  1. Припливно-витяжні системи. Виведення шкідливих часток і суспензій витяжним устаткуванням з одночасним припливом чистого повітря. Додаткове оснащення дозволяє регулювати необхідний рівень вологості, температурні показники.
  2. Використання кондиціонування. Потужні установки створюють комфортний мікроклімат в відповідно до заданих параметрів.
  3. Установки очищення повітря. Принцип фільтрації полягає в рециркуляції через спеціальні системні фільтри. Таким чином досягається економічність енергоресурсів.

Вибір відповідного комплексу залежить від індивідуальних показників і особливостей споруди. Існує місцевий (канальний), модульний і централізований (загально-обмінний) тип проектування. Варіативність схем дозволяє здійснювати контроль надходження повітряних потоків в певні зони, або приміщення в цілому.

Важливо забезпечити відповідність схеми оптимального рівня надійності, пожежної безпеки, екологічності структур. Враховуються фактори зносу несучої конструкції будівлі і ймовірність людського впливу.

Головні принципи проектування

Автоматизація процесів циркуляції робить доступною функцію клімат-контролю під час експлуатації споруди. Вимоги визначаються індивідуально, також враховуються можливості інженерних мереж об’єкта. Монтаж вентиляції та кондиціонування виконується виключно кваліфікованими співробітниками компанії в суворій відповідності до встановлених правил і вимог нормативної документації.

На етапі проектування визначаються основні складові елементи інженерної системи:
  • повітрообмін, температурні показники, рівень вологості (вентилятор, повітроводи);
  • ступінь забрудненості повітря, наявність суспензій (фільтри, регулятори процесів);
  • необхідність шумоізоляції;
  • іонізація;
  • оснащення можливістю автоматичного регулювання та керування.

Фахівці, створюючи унікальні проекти, враховують інтенсивність сили вібрацій, модульність, звукоізоляційні властивості, якість і необхідність додаткового оснащення. Виконуються монтажні роботи будь-якої складності. Після підготовчого етапу виконується складання та встановлення нагнітачів, повітро-розподільних пристроїв. Важливим етапом виступають пусконалагоджувальні роботи, тестування для введення комплексу в експлуатацію.

Вартість системи вентиляції залежить від виду промислового виробництва, складності проектування, особливостей планування. Індивідуальний підхід, бездоганна якість обладнання – виступлять гарантією довгої і безперебійної роботи технологічної мережі.