Одним з найбільш важливих компонентів безпеки об’єкта є системи оповіщення про пожежу. Головне призначення даного  комплексу полягає в оперативному повідомленні про виникнення надзвичайної ситуації. Правильне застосування спеціальних засобів дозволяє організувати процеси евакуації при загрозі загоряння.

Технічні аспекти

Незалежно від типу призначення будови (житлове, промислове, громадське, торгівельне, офісне), важливо екстрено скоординувати переміщення людей з аварійної зони. Оснащення може виступати складовим елементом складної схеми конструкції пожежної безпеки, або бути повністю автономною мережею.

Способи та принципи роботи СОУЕ включають різні види обладнання та комбінації:

 • звукові сигнали;
 • світлові ефекти;
 • спеціальні сигнальні таблоїди;
 • трансляції звукового ряду;
 • певний тип освітлення;
 • евакуаційні покажчики;
 • автоматичне відкриття дверей безпечних виходів;
 • інформування про пожежну загрозу диспетчерської служби МНС.

Вибір типу, складності обладнання повинен враховувати категорію об’єкта, особливості будови, функціональне призначення і регламентуватися нормативними документами.

Принципи оснащення

Види оповіщення про пожежу умовно можна розділити на дві основні групи: локальні та централізовані системи.

Локальні установки відрізняються простотою інсталяції і доступною вартістю. Механізм мережі передбачає використання:

 • зовнішніх датчиків реагування;
 • гучномовці для подачі записи звукового ряду;
 • світлові сигнали.

Включення відбувається автоматично, після спрацьовування модулів (пожежних датчиків). Процесор приймає сигнали тривоги і забезпечує включення звукового, або світлового оснащення. Недоліком даного комплексу виступає неможливість корекції мовних даних, застосовується виключно шаблонний запис повідомлення.

Оптимальним варіантом для великогабаритних об’єктів зі складним плануванням і великою кількістю постійно присутніх людей виступає централізований тип СОУЕ. Розширений діапазон функціонування модульних компонентів (автоматичний, або напівавтоматичний) координується центром управління. Процес евакуації відрізняється високою ефективністю.

Регламентні нормативи

Проектування систем і монтаж оповіщення про пожежу виконується поетапно. Кваліфіковані фахівці нададуть консультативну допомогу у виборі якісного обладнання та схеми підключення. Якісна установка і регулярні профілактичні перевірки оснащення забезпечать надійну і безперебійну роботу установки.

Умови застосування позначені в нормативних документах і включають: безперервне функціонування, заборону регулювання налаштувань гучності, частоти, відсутність шкідливого впливу на здоров’я людей з боку обладнання.

Вимоги до системи оповіщення про пожежу залежать від умов застосування технологічного комплексу. Установчі та пуско-налагоджувальні роботи проводяться виключно за наявності дозволів спеціальних служб та інстанцій. Фахівці компанії БК Житлокомбудсервіс нададуть повний спектр послуг, згідно з законодавчими нормами та вимогами.