Блискавкозахист і заземлення будівель убезпечить від потужного розряду атмосферного явища. Сучасні технологічні рішення дозволяють виконувати роботи будь-якої складності на об’єктах різного призначення: житлових, торгових, промислових і адміністративних об’єктах.

Принцип роботи

Електромагнітний викид володіє руйнівною силою, створюючи ризик пошкодження конструкції будівлі, пожежі, виходу з ладу обладнання та електроприладів. Вплив заряду може призвести до летальних наслідків для людей і тварин.

Існує два основних види систем захисту: пасивна та активна. Принцип роботи полягає в поглинанні громовідводом розряду і напрямок по струмовідводу в землю без ризику негативного впливу на людей, установки і спорудження в цілому.

Блискавкозахист під ключ має на увазі проектування та встановлення оснащення, параметри якого строго регламентуються нормативами і правилами технічної документації. Комплексний підхід дозволяє знизити часові та фінансові витрати. Кваліфіковані фахівці компанії нададуть консультативну допомогу у виборі оптимального устаткування, забезпечать оперативний і якісний монтаж.

Варіанти виконання

Потенціал розряду здатний поширюватися всередині будівлі, тому доцільно застосувати поєднання зовнішніх (приймач, заземлюючих пристроїв, токоотвод) і внутрішніх (пристрої від імпульсного напруги) схем захисту.

Основні елементи зовнішніх установок:

  1. Приймач розряду. Розрізняють штиркової (невеликі будівлі з металевою крівлею), тросову (застосовується для дерев’яних, шиферних дахів, покриття з керамочерепіца) і сітчасту (складна захист черепичної покрівлі) конструкцію.
  2. Струмовідвід. Якісна деталь пригнічує електромагнітні навантаження до 20000А. Важливою умовою виступає надійність з’єднань конструкції.
  3. Заземлення. Відведення розряду в землю виконується за допомогою фундаментної, глибинної, або кільцевої різновиди облаштування.

Відсутність спеціалізованої захисту від розряду блискавки здатне привести до фінансових втрат, внаслідок підвищення пожежної небезпеки, електричних замикань, виходу обладнання з ладу. Руйнівні наслідки можна попередити, забезпечивши надійний захист і безпеку об’єкта від негативних атмосферних впливів.

Переваги та якісні характеристики

Норми щодо блискавкозахисту регламентуються стандартами ДСТУ, враховуючи площу, висоту будівлі, особливості планування, матеріали конструкції стін, покрівлі. Фахівці компанії виконають всі необхідні розрахунки, складуть попередній план проекту, виконають електромагнітні вимірювання і узгодять документи в контролюючих інстанціях. Повний спектр послуг включає монтаж систем будь-якої складності, введення в експлуатацію, контроль і гарантійне обслуговування.

Сучасні конструкції відрізняються масою переваг, серед яких слід відзначити:

  • антикорозійні властивості матеріалів;
  • архітектурну адаптивність елементів;
  • використання комплектів і деталей заводської готовності, зазначених європейськими знаками якості;
  • надійність ступінчастою захисту.

Вартість блискавкозахисту може варіюватися в залежності від складності конструкційного рішення, висоти споруди, виду і особливостей покрівлі, кількості вентиляційних шахт, димовідводів. Важливе значення має тип контуру заземлення, фактор зрівнювання потенціалів і необхідність захисту дорогого устаткування від перенапруги. Комплексний підхід забезпечить кращий результат.