Кожній технічно складній системі, такій як пожежна сигналізація, необхідно обслуговування протягом терміну експлуатації. Це потрібно для безперебійної і довговічної роботи системи. Тільки своєчасні і кваліфіковані профілактичні роботи та ремонт дадуть впевненість в тому, що при виникненні надзвичайної ситуації пожежна сигналізація буде справна і захистить від пожежі.

У поняття обслуговування (ТО) автоматичної пожежної сигналізації включають як планові процедури, що підтримують систему в робочому стані, так і ремонт компонентів.

ТО буває гарантійним і періодичним.

Зазвичай ТО проводить та сама компанія, яка виконувала монтаж. У рідкісних випадках співробітництво з монтажною організацією з яких-небудь причин не складається. Однією з таких причин може бути висока ціна ТО. Тоді профілактичні роботи засобів пожежної сигналізації найкраще довірити компанії, що розбирається в особливостях встановленого обладнання. Обов’язково потрібно перевірити, чи компанія має ліцензію на такий вид діяльності.

Компанія БК «Житлокомбудсервіс» виконує обслуговування пожежної сигналізації на об’єктах Києва та Київської області і по всій Україні. Ми займаємося проектуванням, установкою і сервісною підтримкою автоматичних пожежних сигналізацій.

Ми професійно здійснюємо ремонт всіх систем безпеки, включаючи пожежну сигналізацію, як російського, так і зарубіжного виробництва. Наші фахівці постійно проходять навчання на підприємствах, які є виробниками найсучаснішого обладнання в галузі пожежної безпеки, в тому числі і зарубіжних.

Докладна інформація з питань ремонту, профілактичних робіт, установки пожежної сигналізації, вартості послуг за багатоканальним телефоном, вказаним в контактах.

Гарантійне обслуговування пожежної сигналізації

Гарантійне ТО виконується безкоштовно, гарантія діє на обладнання та роботи по монтажу. Зазвичай вона становить 1 рік з моменту закінчення монтажу пожежної сигналізації.

Якщо обладнання в цей період вийде з ладу і завод-виготовлювач визнає це гарантійним випадком, то заміна буде проведена безкоштовно.

Ремонт зіпсованого обладнання через неправильну експлуатацію, в тому числі через стрибки напруги, затоплення системи, до гарантійних випадків не відноситься. Щоб уникнути неправильної експлуатації, допускати до роботи з системою рекомендується осіб, які пройшли навчання.

Періодичне технічне обслуговування пожежної сигналізації

Періодичне ТО підтримує систему в працездатному стані протягом всього терміну експлуатації. Періодичність регламентується заводом-виробником обладнання. Як правило, воно проводиться не рідше одного разу на місяць. Оскільки на проведення ТО потрібна ліцензія МНС, тому укладається договір на обслуговування пожежної сигналізації з підприємством, що володіє такою ліцензією.

Для магазинів, кафе, клубів, ресторанів, офісів, складів, готелів, бізнес-центрів, театрів, кінотеатрів, медичних, освітніх установ, і т.д такий договір є обов’язковим і перевіряється спеціальними органами.

Роботи проводять відповідно до регламенту.

Регламент робіт з періодичного технічного обслуговування включає в себе:

 • Візуальний огляд пожежних датчиків, приймально-контрольної панелі та ін., складових частин пожежної сигналізації, очищення від пилу і бруду;
 • Заміна пошкоджених або тих, що зазнали корозії частин пожежної сигналізації;
 • Перевірка проводів в місцях кріплень, перевірка запобіжників і контактних з’єднань;
 • Перевірка вимикачів і перемикачів. Вони повинні знаходиться в робочому положенні;
 • Перевірка індикації (світловий і звуковий);
 • Перевірка роботи програмного забезпечення та налаштувань сигналізації;
 • Перевірка заземлення та його відновлення у разі порушення;
 • Перевірка блоків живлення (основного і резервного). Перевірка роботи системи при вимкненому основному живленні;
 • Перевірка коректності роботи системи пожежної сигналізації за допомогою імітації спрацьовування пожежних датчиків;
 • Порівняння виміряних сили струму, напруги та опору з допустимими;
 • Заміри опору ізоляції.

Після проведення планово-попереджувальних робіт необхідно заповнити журнал з технічного обслуговування і ремонту.