Місце займання становить особливу небезпеку для життя людини. Полум’я, підвищені показники температури і димова завіса створюють несприятливу обстановку для евакуації, провокуючи паніку, дезорієнтацію. Продукти горіння здатні стати причиною токсичного отруєння чадним газом. Системи димовидалення допоможуть локалізувати джерело забруднення, очистивши повітря від суспензії попелу і диму.

Переваги оснащення.

Аварійний комплекс протидимного захисту є важливим елементом проекту протипожежної безпеки. Будівельні нормативи визначають необхідність оснащення установками висотних будівель, установ з великим скупченням людей (виробничі об’єкти, лікарні, торгово-розважальні комплекси).

Якісна установка виконує ряд функціональних завдань:
 1. Усунення задимленості в зонах евакуаційних шляхів.
 2. Зниження температурних показників в приміщенні.
 3. Припинення поширення вогню, вогнища загоряння.
 4. Зменшення вірогідності обвалення конструкції.
 5. Контроль над аварійною ситуацією, своєчасне оповіщення.
 6. Технологічне оснащення для оперативного усунення продуктів горіння.
 7. Безпека  евакуаційних заходів, завдяки оптимальній концентрації кисню.

Розрізняють два основних види комплексних структур: статичні і динамічні схеми. Перший варіант досить примітивний. Принцип роботи статичного проекту полягає в екстреному виключенні вентиляційного обладнання та локалізації диму на одній площі, без можливості поширення. Динамічний комплекс націлений усунути чадний дим і забезпечити подачу свіжого повітря.

Критерії установки.

Схема роботи димовидалення підбирається індивідуально. Проект розробляється на основі особливостей і характеристик плану конструкції, максимальної кількості людей в приміщенні. Устаткування може функціонувати в автоматичному, або напівавтоматичному режимі.

Важливими аспектами створення комплексу є:

 • виняткова цілісність структури;
 • правильне розташування вогнестійких перегородок;
 • доступність тестування «холодним димом»;
 • установка клапанів в схемі прокладки повітрепроводів;
 • ймовірність сейсмічного навантаження.

Прокладка оснащення може проводитися з використанням існуючої вентиляційної мережі. Буде потрібно виконати огляд шахт, забезпечити обробку поверхонь вогнезахисною сумішшю. Оптимальним варіантом є монтаж автономного комунікаційного проекту. Система являє складну комплексну структуру спеціальних вентиляторів для зовнішнього відведення гару, підпору повітря, протипожежних клапанів, люків і каналів виведення.

Важливі параметри.

Розрахунок димовидалення проводиться на етапі проектування відповідно до високих вимог надійності і якості. Роботи виконуються кваліфікованими інженерами. Повний спектр послуг передбачає підготовку, узгодження схеми, розробку креслень, монтаж, наладку та випробування обладнання.

Головними параметрами для розрахунку і реалізації проекту виступають:

 • матеріал конструкції (фундамент, основа стін, внутрішня і фасадна обробка);
 • поверховість, площа будівлі;
 • нюанси планування (кількість, розташування вікон, дверей);
 • стан вентиляційних шахт;
 • план евакуації;
 • ізоляційне покриття;
 • показники димової проникності.

Згідно з нормами димовидалення, особливу увагу приділяють чинникам, які впливають на ступінь поширення і обсяг чадного газу в приміщенні при виникненні аварійної ситуації. Розробка схеми проводиться на основі технічних правил  , ДСТУ, нормативних документів, що регламентують поетапність виконання робіт, і систематичне сервісне обслуговування.